czwartek, 1 grudnia 2016

Na czym polega operacja skrócenia wędzidełka?

Wędzidełko prącia to cienki fałd skórny, który przebiega w kierunku napletka, zlokalizowany jest u dołu powierzchni żołędzia. Obok stulejki i skrzywienia penisa, zbyt krótkie wędzidełko to najczęściej występujące nieprawidłowości w budowie prącia. Celem zabiegu jest uwolnienie napletka, co pozwoli odzyskać komfort i dobre samopoczucie każdemu mężczyźnie.


Zabieg

Z problemem zbyt krótkiego wędzidełka należy udać się do lekarza – urologa lub chirurga. Zabieg podcięcia wędzidełka napletka jest zabiegiem, którego nie da się cofnąć. Przecięta struktura nie odrasta, a jej głównym celem jest uwolnienie napletka. Podcięcie wędzidełka prącia nie należy do trudnych zabiegów, jednak lekarz musi zachować odpowiednią ostrożność. Zabieg trwa około 30 minut i wymaga znieczulenia miejscowego. Zagojenie się rany trwa od 7 do 10 dni.

Po zabiegu


Każdy pacjent po zabiegu musi przestrzegać zaleceń lekarzy, jednym z nich jest abstynencja seksualna przez ponad miesiąc oraz odpowiednia higiena operowanego miejsca. Należy przemywać ją szarym mydłem lub naparem z rumianku oraz bardzo delikatnie odprowadzać napletek. Dzięki temu pacjent uniknie niepożądanych blizn, a rana będzie się prawidłowo goić. W sytuacji jeśli dojdzie do krwawienia należy uciskać ranę jałowym gazikiem, konsultacja z lekarzem jest konieczna w takiej sytuacji dopiero jeśli krwawienie nie ustępuje przez dłuższy czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz